logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

قابل توجه متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد-سال تحصیلی 99-1398

دفتر استعداد درخشان برای سال تحصیلی 99-1398 اقدام به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد به صورت بدون آزمون می‌نماید. سامانه ثبت نام از 97/08/15 تا 97/09/30 جهت ثبت نام الکترونیکی متقاضیان، فعال می‎باشد. ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند.
شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد درخشان)  سال تحصیلی 99-1398
1. ورودی‎های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎های کارشناسی نیمسال دوم  1393 
2. حداکثر طی 8 نیمسال (ترم تابستانی محاسبه نمی شود)  فارغ التحصیل شوند. 
3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد.
4. تا پایان نیمسال ششم، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد  و جز پانزده  درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد. 
5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‎باشد.
6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.
7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است.

تبصره1 دانشگاه مي‎تواند متقاضياني كه در 6 نيمسال فارغ التحصيل شوند را به شرط آنكه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر  باشند، خارج از ظرفيت پذيرش نمايد. ضروري است اين دسته از متقاضيان كه در شش نيمسال فارغ التحصيل مي‎شوند؛ گواهي رتبه و ريز نمرات تا پايان نيمسال چهارم و يا پنجم را ارسال نمايند. بديهي است قبولي اين گروه از متقاضيان پس از ارائه گواهي رتبه تا پايان ترم ششم به دفتر استعدادهاي درخشان كه مطابق با مصوبه جديد بايد در مقايسه با معدل دانشجويان هم رشته و غير هم ورودي (ورودي سال قبل) جز 15 درصد برتر باشند، قطعي مي‎گردد.  

تبصره2 در خصوص متقاضيان نيمسال دوم 1394 كه در نيمسال جاري ترم ششم خود را مي‎گذرانند، ضروري است گواهي رتبه و ريز نمرات تا پايان نيمسال پنجم را ارسال نمايند. بديهي است قبولي اين گروه از متقاضيان پس از ارائه گواهي رتبه تا پايان ترم ششم به دفتر استعدادهاي درخشان كه در مقايسه با معدل دانشجويان هم رشته و هم ورودي جز 15 درصد برتر باشند، قطعي مي‎گردد. 

کسب اطلاعات بیشتر