logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

ون هونگ تاگ شامگاه چهارشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان مرکزی که به همت سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در محل استانداری مرکزی برگزار شد در بین متخصصین و فعالان صنعت استان حاضر و با آنها دیدار نمود.

{Arakut} {Gallery}

وی اظهار کرد: استان مرکزی دارای فرصت های غنی در حوزه صنعت و کشاورزی است و ظرفیت های ساخت ماشین آلات و ابزارها، مخازن نفت و گاز، برخی محصولات کشاورزی، سنگ ساختمانی و دانش فنی و فناوری از قابلیت هایی است که ویتنام در این حوزه خواهان همکاری مشترک است.

وی بیان کرد: همکاری ویتنام با کانون های علمی و مراجع تحقیقاتی ایران و استان مرکزی یکی از موضوعات مد نظر است و از برنامه های موثر در این بخش نیز استقبال می شود

دکتر کریم الدینی رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل و نیز دفتر هماهنگی مراکز پژوهشی و دانشگاهی با صنایع در این نشست با بیان این موضوع که با توجه به ظرفیت های دانشگاهی و صنایع با اعلان اینکه می توانند دانشگاه های استان در سه حوزه همکاری آموزشی ، تحقیق و توسعه ، انتقال تکنولوژی با دفتر ویتنام -ایران همکاری نمایند و به ارایه خدمات بپردازند، تاکید نمودند..

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان در صنایع نفت و گاز، آلومینیم، شیشه، پروفیل، قطعات خودروسازی، ماشین آلات راه سازی و کشاورزی، خودروهای ریلی و ده ها رشته مهم صنعتی دیگر قطب مادر است و علاوه بر تامین نیاز داخل در حوزه صادرات فعال است.

محمدرضا حاجی پور افزود: زمینه های گسترده همکاری صنعتی، معدنی و فناوری اطلاعات بین واحدهای مستقر در استان مرکزی با ویتنام وجود دارد و بستر سرمایه گذاری های مشترک نیز مهیا است.

جمهوری ویتنام با مساحت 330 هزار و 363 کیلومتر مربع در قسمت شرقی شبه جزیره هندو چین و در منطقه جنوب شرقی آسیا واقع شده است

در این نشست دکتر کریم الدینی و دکتر صفری از دانشگاه صنعتی اراک بعنوان نمایندگان دانشگاهی حضور داشتند

{jcomments on}