logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

 معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک از کسب رتبه اول این دانشگاه در زمینه اختصاص سراهای ورزشی به دانشجویان در بین دانشگاه های سطح کشور خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مجتبی گودرزی در نشست ریاست دانشگاه صنعتی اراک با اصحاب رسانه که به مناسبت فرا رسیدن 30 امین سالروز تأسیس این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه فعالیت های حوزه دانشجویی به زیرشاخه های تربیت بدنی، رفاه دانشجویی، تغذیه و مشاوره و  بهداشت تقسیم بندی می شود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه دانشگاه صنعتی اراک در سطح کشور توانسته است رتبه اول میزان اختصاص سراهای ورزشی به هر دانشجو را با اختلاف چشم گیری نسبت به جایگاه دوم بدست بیاورد. در حال حاضر به ازای هر دانشجویی که در دانشگاه تحصیل می کند، 6 متر مربع فضای ورزشی در نظر گرفته شده است که این فضاها شامل زمین چمن طبیعی، سالن بدنسازی، سالن چند منظوره و زمین چمن مصنوعی که در آینده به بهره برداری می رسد، می شود. 

وی با تاکید بر اینکه حوزه تربیت بدنی دانشگاه صنعتی اراک در سال 93 به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شده است، افزود: دانشجویان این دانشگاه در سال 96 موفق شدند در مسابقات ورزش های همگانی دانشگاه های منطقه 4 کشور، رتبه اول را در رشته تکواندو، رتبه دوم را در والیبال و رتبه سوم را در رشته های شنا و کشتی بدست بیاورند. 

گودرزی با بیان اینکه تعداد 380 دانشجو در سال 1390 از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی این دانشگاه استفاده کرده اند، گفت: این تعداد در سال گذشته به 610 نفر رسیده است که این افزایش آمار، بهره مندی خوب دانشجویان را از اینگونه تسهیلات به خوبی بیان می کند. همچنین دانشجویان در کنار بهره مندی از صندوق خیریه احسان مرکز مشاوره دانشگاه، می توانند از تسهیلاتی که در راستای توافق این دانشگاه با بانک مهر ایران به امضا رسیده است، استفاده کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک با تاکید بر اینکه آمار دانشجویان غیر بومی این دانشگاه از نرم کشوری بالاتر است، بیان کرد: از مجموع 480 دانشجویی که در سال گذشته این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اند، 333 دانشجوی پسر و 58 دانشجوی دختر غیر بومی وارد دانشگاه شده اند و این آمار نشان می دهد در سال 97، در حدود 82 درصد از دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه، از خارج استان به این دانشگاه آمده اند. 

وی با اشاره به پخت سالانه حدود 190 هزار پرس غذا در دانشگاه صنعتی اراک، اضافه کرد: به طور متوسط نرم غذایی سطح کشور به ازای هر هفته غذایی 0.7 است و این در حالی است که این آمار به علت جمعیت بالای دانشجویان غیر بومی این دانشگاه، به حدود 1.2 رسیده است. در حال حاضر با وجود سلف های دولتی، آزاد و مکمل به همراه بوفه دانشجویی در دانشگاه به طور میانگین روزانه 1800 پرس غذا در دانشگاه طبخ می شود که از این حیث آشپرخانه دانشگاه صنعتی اراک بر اساس درجه بندی های مشخص شده، در دسته اول قرار می گیرد و سیستمی کاملا صنعتی دارد. 

گودرزی ادامه داد: در حال حاضر مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه اقدامات ارزنده را در حوزه دانشجویی به دانشجویان ارائه می دهد که در همین راستا در سال جاری مراکز توانمندسازی دانشکده ها نیز فعال شده اند. 

وی از راه اندازی طرح مشترک حوزه پژوهش و حوزه دانشجویی دانشگاه تحت عنوان " ناوک ( نوآوری، ایده و کارآفرینی) " خبر داد و افزود: این طرح در حدود یک سال است که در دانشگاه اجرا می شود و دانشجویان طبق آن در تمام مراحل تحصیل خود در دانشگاه می توانند از مهارت های مورد نیاز از جمله، مهارت ها زندگی، شیوه های کارآفرینی، خلق ایده و... بهره مند شوند. 

 به گزارش ایسنا، محسن سعیدی، مدیر امور فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه نیز در این نشست گفت: در حال حاضر 11 نشریه فعال از جمله، ماهنامه، گاهنامه و ... در دانشگاه منتشر می شود که به منظور حمایت از این نشریات حوزه فرهنگی دانشگاه به 4 بخش، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی، تشکل های دانشجویی و نشریات تقسیم بندی شده است.

در پایان این نشست، پوستر و تندیس سی امین سالروز تاسیس دانشگاه صنعتی اراک رونمایی شد.