logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد گهری در نشست ریاست دانشگاه صنعتی اراک با اصحاب رسانه که به مناسبت فرا رسیدن 30 امین سالروز تأسیس این دانشگاه برگزار شد، از راه اندازی  دو مرکز تحقیقاتی جدید در دانشگاه صنعتی اراک خبر داد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با بیان اینکه حوزه پژوهش و فناوری این دانشگاه علاوه بر مرکز تحقیقات آلومینیوم و صنایع فلزی در که در گذشته راه اندازی شده اند، اخیرا دو مرکز تحقیقاتی جدید را به مجموعه دانشگاه اضافه کرده است، افزود: مرکز تحقیقات توسعه پایدار به عنوان سومین مرکز تحقیقاتی مشترک دانشگاه با شهرداری و شورای شهر اراک، مدتی است که فعالیت های خود را آغاز کرده است. همچنین مرکز تحقیقات موتورهای احتراق داخلی نیز با همکاری شرکت خصوصی کیاسا، فعالیت های پژوهشی خود را در حوزه تخصصی انجام می دهد. 

محمد گهری از امضای تفاهم نامه مشترک دانشگاه صنعتی اراک و شرکت جوش و برش کارا، به منظور راه اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی جوش در آینده خبر داد و اضافه کرد:دانشگاه صنعتی اراک در چند سال گذشته اقدامات ارزشمندی را در حوزه فعالیت های پژوهشی و فناوری با صنایع مختلف استان و گاها خارج از استان انجام داده است که پروژه امکان سنجی بوژی قطار پر سرعت 200 کیلومتر بر ساعت با همکاری شرکت واگن پارس اراک و سایر قطعه سازان کوچک استان، یکی از مطرح ترین فعالیت های پژوهشی دانشگاه در زمینه ارتباط با صنعت است. 

گهری ادامه داد: پروژه امکان سنجی بوژی قطار پر سرعت با سفارش یکی از شرکت های مادر تخصصی استان انجام شده است که خوشبختانه فاز اول این پروژه بعد از گذشت 6 ماه به اتمام رسیده است و امیدواریم با حمایت های مجموعه استان بتوانیم در آینده نزدیک نیز فاز دوم این پروژه ملی را تکمیل کنیم. 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اراک با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در حوزه چاپ و انتشار کتاب و تدوین مقالات پژوهشی، بیان کرد: دانشگاه صنعتی اراک توانسته است در سال های 1394 تا 1396، رتبه اول دانشگاه های منطقه 4 کشور را در زمینه چاپ و انتشار کتب دانشگاهی و مقالات  Q1   بدست بیاورد. 

وی  با بیان اینکه عمکلرد دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در خصوص فعالیت در حوزه صنعت با چشم انداز ماموریت گرایی و محصول محور بودن، با موفقیت قابل قبولی همراه بوده است، اضافه کرد: در سال 93 تعداد 7 قرارداد با درآمد 58 میلیون تومان، سال 94 تعداد 8 پروژه با درآمد 234 میلیون تومان، سال 95 تعداد 10 پروژه با درآمد 420 میلیون تومان، سال 96 تعداد 13 پروژه با درآمد 550 میلیون تومان و در سال 97 نیز تعداد 15 قرارداد با درآمد یک میلیارد و 388 میلیون تومان، حاصل فعالیت های این دفتر در حوزه ارتباط با صنعت بوده است.