logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

رئیس دانشگاه صنعتی اراک گفت: بر اساس رایزنی هایی که با صنایع بزرگ استان انجام شده، از این پس دانشجویان این دانشگاه می توانند در سال دوم یا نهایتا سال سوم حضور خود در دانشگاه، به عرصه صنعت وارد شوند.

 حمیدرضا رضایی آشتیانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشگاه صنعتی اراک به عنوان یک دانشگاه تخصصی صنعتی سعی دارد دانشجویان را در ابتدای ورود خود به دانشگاه در کنار فراگیری دروس عمومی و تخصصی به مهارت های لازم نیز مسلح کند، افزود: توانمندسازی دانشجویان یکی از اهداف اصلی دانشگاه است و بدین منظور قبل از ورود دانشجویان نورود به دانشگاه، رایزنی های لازم به منظور هدایت دانشجویان به صنعت با تعدادی از صنایع بزرگ استان انجام شده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه مذاکرات دانشگاه صنعتی اراک با صنایع استان نتایج مطلوبی را به همراه داشته و بر همین اساس دانشجویان این دانشگاه در سال دوم یا نهایتا سال سوم حضور خود در دانشگاه می توانند وارد صنعت شوند و دوره های مختلفی از جمله کارآموزی، کارورزی، پروژه های پایانی دوره کارشناسی یا پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد را در همان صنعت و تحت هدایت اساتید دانشگاه برای خود تعریف کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی اراک با تاکید بر اینکه ورود دانشجویان به حوزه صنعت می تواند مهندسان با مهارتی را به صنایع تحویل دهد، تصریح کرد: گاها صنایع از دانشگاه ها گله مند هستند که مهندسانی که به حوزه صنعت وارد می شوند مهارت های لازم را ندارند و در واقع آچار به دست نیستند. امیدواریم با اینکار بتوانیم حداقل 60 تا 70 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه را به خدمت صنایع استان درآوریم و اقبال را مجددا به رشته های ریاضی و فنی مهندسی به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه کشور برگردانیم.

رضایی آشتیانی بیان کرد: اینکار دو حسن دارد و علاوه بر اینکه می تواند صنایع را به نیروها و مهندسین زبده و توانا مجهز می کند، دانشگاه را نیز در راستای شناخت نیازهای صنعت و ارائه راه حل لازم برای آن یاری می دهد. ما اعتقاد داریم دانشگاه ها باید با رویکرد جامعه محوری برای حل مشکلات جامعه گام بردارند و بر همین اساس اجرای این طرح به عنوان پاسخ یکی از اصلی ترین معضلات جامعه می تواند امید به آینده را در بین دانشجویان افزایش دهد و دانشگاه صنعتی اراک را به سمت دانشگاه های نسل چهارم سوق دهد.