logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

مدیر گروه علوم پایه: خانم دکتر فاطمه پاکپور

گروه علوم پايه دانشگاه صنعتی اراک از سال ۱۳۷۵ به منظور ارائه دروس علوم پايه و عمومي برای کلیه رشته ­های تحصیلی دانشگاه تأسیس شد.در سال ۱۳۹۲ با پذیرش اولین گروه از دانشجویان، فعالیت­های خود را به شکل تخصصی در زمینه تربیت دانشجو در دوره­ کارشناسی ارشد فيزيك گرایش حالت جامد گسترش داد.همچنین این گروه در سال ۱۳۹۳ به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد ریاضی گرایش جبر اقدام نمود.

در حال حاضر تعداد ۳۷ نفر دانشجوی کارشناسی ارشد در دو رشته فیزیک و ریاضی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

گروه علوم پايه دانشگاه صنعتی اراك با برخورداری از 10 عضو هیأت علمی  در رشته ­هاي رياضي، فيزيك و زمين ­شناسي با ارائه کلیه دروس علوم پایه رشته های مهندسی از جمله ریاضی ۱ و ۲ ، فیزیک پایه ۱ و ۲ و آزمایشگاه های مربوطه، شیمی عمومی و آزمایشگاه، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی، برنامه نویسی کامپیوتر، محاسبات عددی، تربیت بدنی عمومی و ورزش ۱ سهمی قابل توجه در پرورش علمی و عملی دانشجویان کارشناسی این دانشگاه دارد.

حضور اساتيد توانمند و متخصص‌ در گروه فرصت منحصر به فردي در اختيار دانشجويان عزيز قرار مي دهد تا در محيط علمي فراهم شده با استعانت از پروردگار متعال بتوانند در طول تحصيل خود اوقاتي پربار و آينده‌اي روشن را برای خود و میهن خود رقم بزنند.

در حوزه پژوهشی اعضای هیات علمی این گروه در سه شاخه از فیزیک حالت جامد: فیزیک نانوذرات و نانوساختارها فیزیک دماهای پایین و فیزیک نظری به فعالیت پژوهشی مشغول هستند. همچنین در حوزه ریاضیات در شاخه جبر  به تربیت دانشجویان و پژوهشگران مشغول می باشند.  این گروه دارای یک آزمایشگاه پژوهشی تجربی در زمینه نانوفناوری می باشد.