logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

Behestan50x50.png

سامانه آموزشی بهستان

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

معرفی دانشکده علوم و فناوری های نوین:

گروه علوم پايه دانشگاه صنعتی اراک از سال ۱۳۷۵ به منظور ارائه دروس علوم پايه و عمومي برای کلیه رشته ­های تحصیلی دانشگاه تأسیس شد. در سال ۱۳۹۲ با پذیرش اولین گروه از دانشجویان، فعالیت ­های خود را به شکل تخصصی در زمینه تربیت دانشجو در دوره­ کارشناسی ارشد فيزيك گرایش حالت جامد گسترش داد. همچنین این گروه در سال ۱۳۹۳ به پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد ریاضی گرایش جبر اقدام نمود. از سال 1397با تشکیل سه گروه فیزیک و فناوری نانو، ریاضی و علوم کامپیوتر و علوم انسانی فعالیت خود را در قالب دانشکده علوم و فناوری های نوین ادامه می دهد.

در حال حاضر تعداد 20 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد در دو گروه "فیزیک و فناوری نانو" و "ریاضی و علوم کامپیوتر" در این دانشکده در حال تحصیل هستند.

دانشکده علوم و فناوری های نوین دانشگاه صنعتی اراك با برخورداری از 8 عضو هیأت علمی ( 1 دانشيار و 7 استادیار) در رشته­ هاي رياضي محض گرایش جبر و  فيزيك گرایش های حالت جامد و ماده چگال با ارائه کلیه دروس علوم پایه رشته های مهندسی از جمله ریاضیات عمومی ۱ و ۲ ، فیزیک پایه ۱ و ۲ و آزمایشگاه های مربوطه، شیمی عمومی و آزمایشگاه، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی، برنامه نویسی کامپیوتر، محاسبات عددی، تربیت بدنی عمومی و ورزش ۱ سهمی قابل توجه در پرورش علمی و عملی دانشجویان کارشناسی این دانشگاه دارد.

حضور اساتيد توانمند و متخصص در گروه فرصت منحصر به فردي در اختيار دانشجويان عزيز قرار مي دهد تا در محيط علمي فراهم شده با استعانت از پروردگار متعال بتوانند در طول تحصيل خود اوقاتي پربار و آينده‌اي روشن را برای خود و میهن خود رقم بزنند.

در حوزه پژوهشی اعضای هیات علمی این دانشکده در سه شاخه از فیزیک حالت جامد: فیزیک نانوذرات و نانوساختارها فیزیک دماهای پایین و فیزیک نظری به فعالیت پژوهشی مشغول هستند. همچنین در حوزه ریاضیات در شاخه جبر به تربیت دانشجویان و پژوهشگران مشغول می باشند. این دانشکده دارای دو آزمایشگاه پژوهشی تجربی در زمینه نانوفناوری و حالت جامد می باشد.

 

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین:آقای دکتر عباس حیدری

معاون آموزشی دانشکده: خانم  دکتر فاطمه پاکپور

معاون پژوهشی و مسئول توانمندسازی علمی- فرهنگی دانشجویان: آقای دکتر داود قنبری

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده: آقای دکتر کامبیز هدایتی

 اعضای هیات علمی:

گروه فیزیک و فناوری نانو:

1.خانم دکتر فاطمه پاکپور

2. آقای دکتر داود قنبری

3. آقای دکتر مجتبی گودرزی

4. آقای دکتر کامبیز هدایتی

گروه ریاضی و علوم کامپیوتر:

1.  آقای دکتر داود حسن زاده

2. آقای دکتر عباس حیدری

3. آقای دکتر کریم خانکی

4. خانم دکتر هاجر روشن