logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

مرکز «مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی» با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای استان مرکزی و هیأت همراه روز دوشنبه 30 خرداد1401 در دانشگاه صنعتی اراک افتتاح و به بهره برداری رسید.

حمیدرضا رستمی سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی ضمن بازدید از آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلف دانشگاه صنعتی اراک و افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (مرکز TMC) بیان داشتند؛ وجود دانشگاه صنعتی اراک در استان مرکزی و هم افزایی مرکز فنی حرفه ای با تنها دانشگاه صنعتی استان می تواند فرصت های نوینی را برای کارجویان و دانشگاهیان استان رقم بزند و افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی باهدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بر همین اساس صورت گرفته است.

دکتر گودرزی سرپرست دانشگاه صنعتی اراک در آیین بهره برداری از این مرکز اضافه نمودند: این مرکز بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارائه خدمات مشاوره شغلی و آموزشی و نهایتا ارائه خدمات مهارت‌آموزی موردنیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ایجاد گردیده است.

وی با اشاره به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری بیان داشت: اهداف اصلی راه اندازی این مرکز و عقد تفاهم نامه فی ما بين اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی و دانشگاه صنعتی اراک با هدف  توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستاي برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای صورت پذیرفته است.

دکتر گودرزی فراهم سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش آموختگان رشته هاي مختلف دانشگاهي را در جهت اشتغالزایی یکی از رسالت های دانشگاه و سازمان آموزش فنی و حرفه ای برشمرد و ایجاد این مرکز و همکاری های دوجانبه با آن سازمان را در راستای هم افزایی بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در تحقق رسالتهای عالیه دانست.

شایان ذکر است تحقق این هدف به همت دفتر آموزشهای آزاد و مجازی و حمایتهای حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه راه اندازی و در روز 30 خرداد 1401 افتتاح گردید.

مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی مرکز TMC21401 3 31 1مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی مرکز TMC21401 3 31 2مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی مرکز TMC21401 3 31 3مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی مرکز TMC21401 3 31 4مرکز مدیریت مهارت آموزشی و مشاوره شغلی مرکز TMC21401 3 31 6